III NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2023 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Grzegorz Miotk.

Msze św. w czasie rekolekcji (poniedziałek – środa): Subkowy godz. 06.15 (roraty) i godz. 18.00; Brzuśce godz. 17.00.

Spowiedź św. (środa): Subkowy godz. 06.00 – 08.30; wieczorem godz. 16.00 – 18.00 oraz 19.00 – 20.00; Brzuśce godz. 16.00 – 17.45.

2. Trwa akcja «Paczuszka dla Maluszka» do 24 grudnia; na terenie naszej parafii prowadzona w 3 miejscach: w kościołach w Subkowach i w Brzuścach oraz w szkole w Subkowach. W przygotowanych miejscach można składać paczki (pampersy, chusteczki nawilżane, pieluchy, smoczki, oliwki, proszki i płyny do prania, kremy, itp.), które zostaną przekazane do «Fundacji Małych Stópek».

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 ze względu na rekolekcje nie będzie adoracji.

4. W czwartek ze względu na spotkanie z młodzieżą nie będzie spotkania «Domowników Boga».

5. W piątek, zamiast spotkania, «Dzieci Maryi» uczestniczą w roratach.

6. KSM naszej parafii rozprowadza sianko na stół wigilijny – do nabycia w zakrystii za dobrowolną ofiarę.

7. Spotkania opłatkowe: dzisiaj o godz. 17.15 Rady parafialne (duszpasterska i ekonomiczna), Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. i pracownicy parafii; czwartek 21 grudnia 2023 r. o godz. 18.15 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Spotkania opłatkowe będą miały miejsce w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam.

8. Za tydzień IV niedziela Adwentu, jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. w porządku niedzielny bez Mszy św. o godz. 16.00. Paterka: w Brzuścach o godz. 22.00; w Subkowach o godz. 22.00 i o godz. 24.00. W Subkowach o godz. 23.30 koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego.

9. Dziękujemy nauczycielom i dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Subkowach za przygotowanie paczek dla chorych naszej parafii.

10. Kolędę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy 27 grudnia w sposób tradycyjny. Plan kolęd podam do wiadomości w późniejszym terminie, ale już dzisiaj można się z nim zapoznać na naszej stronie internetowe. W czasie kolęd Msze św. w dni powszednie rano o godz. 07.30; w soboty i niedziele w tradycyjnym porządku. Ofiary kolędowe przeznaczam na remont kościoła.

11. Zmarli: śp. Teresa Łabucka (l. 70) – zam. Tczew, pogrzeb odbył się we wtorek; śp. Janina Szewel (l. 75) – zam. Narkowy, pogrzeb odbył się w piątek; śp. Roman Rudzki (l. 63) – zam. Wielgłowy, pogrzeb odbył się w sobotę; śp. Bronisława Śliwa (l. 90) – zam. Subkowy, pogrzeb odbył się w sobotę; śp. Bogumiła Domachowska (l. 76) – zam. Subkowy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00; śp. Andrzej Manterys (l. 53) – zam. Mała Słońca, pogrzeb we wtorek o godz. 10.00; śp. Eugeniusz Noch (l. 88) – zam. Brzuśce, pogrzeb w Brzuścach w czwartek o godz. 10.00; śp. Władysław Kłos – zam. Subkowy, pogrzeb w czwartek o godz. 12.00. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…12. Życzę wszystkim pogody ducha i spokojnej niedzieli.