– IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

«DOBREGO PASTERZA»

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocną w Kościele rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

2. W kalendarzu liturgicznym we wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; w środę wspomnienie św. Jerzego, męczennika; a w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty.

3. Wtorek: o godz. 18.00 Msza św. z katechezą eucharystyczną i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.

4. Środa: po Mszy św. wieczornej,ok. godz. 18.30 obowiązkowe spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. Czwartek: po Mszy św. o godz. 17.00 – w czasie której modlić się będziemy także o urodzaje – spotkanie Domowników Boga; biuro parafialne w tym dniu nieczynne.

6. Piątek: »godz. 17.00 spotkanie Dzieci Maryi; » godz. 18.30 próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; » w tym dniu nie będzie spotkania formacyjnego KSM-mu; » w tym dniu w ramach «Mostu modlitewnego» w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji WSD w Pelplinie z prośbą o powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.30, po której będzie próba śpiewu z Panią organistką.

8. KSM zaprasza dzieci i młodzież z klas 1-8 z terenu parafii i gminy Subkowy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. «800-lecie powstania parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach». Szczegóły i regulamin konkursu dostępny na stronie parafii, w gablocie ogłoszeń i u katechetów w szkole.

9. Bardzo dziękuję za przygotowanie uroczystości bierzmowania, która miała miejsce w miniony czwartek; dziękuję wszystkim za podjęcie się trudu przygotowania młodzieży i samej uroczystości. Chciałbym też bardzo podziękować za ofiary złożone w zeszłą niedzielę w ramach kolekty inwestycyjnej na pokrycie rachunku za remont dzwonów. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Przed nami uroczystości: 1 maja godz. 11.30 I Komunia św. (60-cioro dzieci), następnie Biały Tydzień; 3 maja godz. 10.15 uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej Polski i 40-lecie kościoła w Brzuścach; 8 maja godz. 18.00 uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej parafii – w tym dniu chcemy też Bogu dziękować za 800 lat istnienia naszej parafii i kościoła. Z tej okazji gościć będziemy Nuncjusza Apostolskiego ks. arcybiskupa Waldemara Sommertaga. O okolicznościowych wydarzeniach i przedsięwzięciach mających upamiętnić te uroczystości poinformuję w późniejszym czasie.

11. Ogłoszenie Domu Kultury w Subkowach: Serdecznie zapraszamy na inaugurację zbiórki obiektów do projektowej «Izby Pamięci w Subkowach», które odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku w Domu Kultury w Subkowach o godzinie 18.00. W programie będzie między innymi prezentacja wizji tworzonej Izby Pamięci w Subkowach, lekcja WOS z PRL-u, m.in.: «Jak się zachować w Super-Samie», «Elektryfikacja wsi» i poczęstunek «Jadło spod lady».

12. Życzę wszystkim świątecznej radości i pokoju ducha.