OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj w III Niedzielę Wielkanocną w Polsce rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do indywidualnego czytania Pisma świętego.

2. Wtorek: o godz. 18.00 Msza św. z katechezą eucharystyczną i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30;

» na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania II roku formacji; dla nich tego dnia spowiedź po Mszy św. przed bierzmowaniem, który przyjmą w czwartek.

3. Środa: o godz. 18.00 dla kandydatów do bierzmowania Msza św., następnie próba przed uroczystym przyjęciem bierzmowania;

» o godz. 19.30 zbiórka ministrantów.

4. Czwartek: o godz. 17.00 młodzież z naszej parafii i z parafii w Gorzędzieju w czasie Mszy św. przyjemnie sakrament bierzmowania z rak Biskupa diecezjalnego ks. Ryszarda Kasyny; w związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 18.00;

» intencje Mszy św. z godz. 17.00 i 18.00 odprawimy w Mszy św. koncelebrowanej rano o godz. 07.30;

» nie będzie spotkania Domowników Boga; w czwartek biuro parafialne nieczynne.

5. Piątek: godz. 17.00 spotkanie Dzieci Maryi; godz. 18.45 spotkania KSM-mu.

6. Sobota: godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci I-Komunijnych;

» po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i chrzestnych; sakramentu chrztu św. udzielimy dzieciom w niedzielę 21 kwietnia w czasie Mszy św. o godz. 11.30; godz. 20.00 «Godzina uwielbienia» – serdecznie zapraszamy.

7. KSM zaprasza dzieci i młodzież z klas 1-8 z terenu parafii i gminy Subkowy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. «800-lecie powstania parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach». Szczegóły i regulamin konkursu dostępny na stronie parafii, w gablocie ogłoszeń i u katechetów w szkole.

8. Bardzo serdecznie dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie Parafialnego Dnia Chorego; dziękuję za przygotowanie Eucharystii, wspólną modlitwę i spotkanie przy stole.

9. Dzisiaj przypada II niedziela miesiąca; kolektę inwestycyjną z dnia dzisiejszego przeznaczamy na pokrycie rachunku za remont dzwonów (17 tyś.); za złożone ofiary serdecznie dziękuję.

10. Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jan Nierzwicki (l. 69) – zam. Wielka Słońca, pogrzeb odbył się w poniedziałek; śp. Andrzej Szulca (l. 53) – zam. Subkowy, pogrzeb odbył się we wtorek. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

11. Życzę wszystkim świątecznej radości i pokoju ducha.